Ödüllü Sanatçılar

  1. Yuristanbek SHYGAEV (Kırgizistan Devlet Sanatçısı) (11 Şubat 2019)
  2. Zhylkychy ZHAKYPOV (Kırgizistan Devlet Sanatçısı) (11 Şubat 2019)
  3. Talant OGOBAEV (Kırgizistan Devlet Sanatçısı) (11 Şubat 2019)
  4. Rakhat ITIKEEV (Kırgizistan Devlet Sanatçısı) (11 Şubat 2019)
  5. Bakhytkan MYRZAMETOV (Kazakistan) (30 Nisan 2019)
  6. Nelli BUBE (Kazakistan) (9 Mayıs 2019)
  7. Vagız SHAIKHETDINOV (Başkurdistan) (31 Mayıs 2019)
  8. Salavat GILIAZEDINOV (Başkurdistan) (31 Mayıs 2019)
  9. Mukhammad Fazilov (Özbekistan) (11 Haziran 2019)
  10. Murod Fazilov (Özbekistan) (11 Haziran 2019)
  11. Batukhan Baimen (Kazakistan) (12 Haziran 2019)
  12. Zhusup Mataev (Kırgızistan) (21 Haziran 2019)
  13. Dogdurbek Nurgaziev (Kırgızistan) (21 Haziran 2019)
  14. Kanybek Davletov (Kırgızistan) (21 Haziran 2019)
  15. Azat Myradov (Türkmenistan Sanatçısı) (24 Haziran 2019) + ULUĞ BEG
  16. Myratgeldi Gurbangeldiyev (Türkmenistan) (24 Haziran 2019)
  17. Almaz SHARSHEKEEV (Kazakistan) (11 Temmuz 2019)
  18. Orazbek Yessenbayev (Kazakistan) (12 Temmuz 2019) + ULUĞ BEG
  19. Volodymyr Chornobay (Ukrayna) (12 Temmuz 2019)
  20. Bazarkul Omarkul Uulu (Kırgızistan) (15 Temmuz 2019)
  21. Kubanychbek İbragimov (Kırgızistan) (15 Temmuz 2019)
  22. Bakhramzhon Temirov (Kırgızistan) (15 Temmuz 2019)
  23. Dovletgeldi Akkyyev (Türmenistan) (15 Temmuz 2019)
  24. Askar Akhamanov (Kazakistan) (25 Temmuz 2019)
  25. Bakytkali Urazov (Kazakistan) (25 Temmuz 2019)
  26. Rashida Mugaveyeva (Kazakistan) (25 Temmuz 2019)
  27. Kazym Amankossov(Kazakistan) (26 Temmuz 2019)
  28. Vera Frolova (Başkurdistan) (8 Ağustos 2019)
  29. Nuryyeva Aynagozel (Türkmenistan) 19 Ağustos 2019
  30. Annadurdy Myradalyyev (Türkmenistan) 19 Ağustos 2019
  31. Zura Assylgazina (Kazakistan) (20 Ağustos 2019)
  32. Kair Orazgaliyev (Kazakistan) (20 Ağustos 2019)
  33. Yagshymyrat Kerimov (Türkmenistan) (22 Ağustos 2019)
  34. Sembigali Smagulov (Kazakistan) (28 Ağustos 2019)
  35. Kuralay Amanzholova (Kazakistan) (13 Eylül 2019)
  36. Yerlan Nazarkulov (Kazakistan) (13 Eylül 2019)
  37. Amanat Nazarkul (Kazakistan) (13 Eylül 2019) + ULUĞ BEG
  38. Omirzak Rystan (Kazakistan) (27 Eylül 2019)
  39. Nodir Shoabdurakhimov (Özbekistan) (27 Eylül 2019)
  40. Khasan Aminov (Özbekistan) (27 Eylül 2019)
  41. Omar Babazhanov (Kazakistan) (30 Eylül 2019)
  42. Assim Resuloğlu (Azerbaycan) (10 Ekim 2019)
  43. İlham Enveroğlu (Azerbaycan) (10 Ekim 2019)
  44. Andrey Orazbayev (Kazakistan) (15 Ekim 2019) + ULUĞ BEG
  45. Galymzhan Suyunov (Kazakistan) (15 Ekim 2019)
  46. Turar Tuleyev (Kazakistan) (15 Ekim 2019)
  47. Manatbek AMANBAYEV (Kazakistan) (24 Ekim 2019)
  48. SAGIN ABZALOV Kazakistan (28 Ekim 2019)
  49. YASBI AGITAYEV Kazakistan (28 Ekim 2019)
  50. RUSTAM GABBASOV Tataristan (5 Kasım 2019)
  51. VITALII PETROV Tataristan (5 Kasım 2019)
  52. AKHMETZHAN AKHATBAKIYEV Kazakistan (5 Kasım 2019)
  53. MURAT ZHETPISSALIYEV Kazakistan (7 Kasım 2019)
  54. BAKHTYBEK TALKAMBAYEV Kazakistan (7 Kasım 2019)
  55. KAZHYBEK BAIMULDIN Kazakistan (7 Kasım 2019)
  56. SHALKAR KABDESH Kazakistan (7 Kasım 2019)
  57. Yergali PALYMBETOV Kazakistan (19 Kasım 2019)
  58. Botagoz TOLESH (19 Kasım 2019)
  59. Aitkali ZHAISANBAYEV (19 Kasım 2019)
  60. UMIRBEK TLEULIYEV Kazakistan (25 Kasım 2019)
  61. ULAN DZHALIEV Kırgızistan (27 Kasım 2019)
  62. STALBEK TOKTOEV Kırgızistan (27 Kasım 2019)
  63. GULNAFIS MERGENBAEVA Kırgızistan (27 Kasım 2019)
  64. NURLAN SHILIBAYEV Kazakistan (27 Kasım 2019)
  65. Rauf ISMAYILOV Azerbaycan (29 Kasım 2019)
  66. Fatima MOLDABAYEVA Kazakistan (11 Aralık 2019)
  67. Ramina SAADATKHAN Azerbaycan (11 Aralık 2019)
  68. Petro SMETANA Ukrayna (13 Aralık 2019)
  69. Yıldız DOYRAN Türkiye (24 Aralık 2019)
  70. Bahrom ISMATOV Tacikistan (26 Aralık 2019)
  71. Salimgali MYRZASHEV Kazakistan (27 Aralık 2019)
  72. Nurbek ZHARDEMOV Kazakistan (27 Aralık 2019)
  73. Guldana ZHURKABAYEVA Kazakistan (30 Aralık 2019)
  74. Pyotr KISHKIS Kazakistan (30 Aralık 2019)
  75. Yerlan AITUAROV Kazakistan (7 Ocak 2020)
  76. Almas NURGOZHAYEV Kazakistan (7 Ocak 2020)
  77. Gulnar ASKAROVA Kazakistan (10 Ocak 2020)
  78. Rafael ALIYEV Azerbaycan (10 Ocak 2020)
  79. Zeinelkhan MIKHAMEJAN Kazakistan (16 Ocak 2020)
  80. Ruslan IBRAIMOV Kırgızistan (27 Ocak 2020)
  81. Azamat ABAKIROV Kırgızistan (27 Ocak 2020)
  82. Kuralbek KOSSUAKOV Kazakistan (29 Ocak 2020)
  83. Lyubov TIORA Özbekistan (29 Ocak 2020)
  84. Altynshash ALPYSBAYEVA Kazakistan (31 Ocak 2020)
  85. Orhan ZAFER Türkiye (3 Şubat 2020)
  86. Baizak ALYBAEV Kırgızistan (3 Şubat 2020)
  87. Lidiya DROZDOVA Kazakistan (5 Şubat 2020)
  88. İgor GUSHCHİN Kazakistan (5 Şubat 2020)
  89. Il Suyar KAZAKOVA Kazakistan (6 Şubat 2020)
  90. Rakhat SAPARALIYEVA Kazakistan (14 Şubat 2020)
  91. Karlygash KANSEIT Kazakistan (17 Şubat 2020)
  92. Azat IDIRISOV Kırgızistan (17 Şubat 2020)
  1. Galymzhan SUYUNOV (Kazakistan) (26 Şubat 2020)
  2. Omirzak RYSTAN (Kazakistan) (26 Şubat 2020)

 Fotoğraf Sanatçılarına – İbn Heysem

  1. 2 Nisan 2019 – Gazi YÜKSEL
  2. 5 Nisan 2019 – Ediz TUNÇEL
  3. 12 Nisan 2019 – Buket ÖZATAY
  4. 16 Nisan 2019 – Hikmet ULUÇAM
  5. 29 Mayıs 2019 – Mehmet GÖKYİĞİT

Baskı Resim Sanatçılarına – Hârizmî

  1. 19 Nisan 2019 – Yücel YAZGIN
  2. 24 Ekim 2019 - Gökhan OKUR
  3. 2 Ocak 2020 – Erdoğan ERGÜN

Uluslararası Resim Ustaları Ödülü – Uluğ Beg

  1. 24 Haziran 2019 – Azat MYRADOV (Türkmenistan Sanatçısı)
  2. 28 Ağustos 2019 – Orazbek YESSENBAYEV (Kazakistan Sanatçısı)
  3. 13 Eylül 2019 – Amanat Nazarkul (Kazakistan)
  4. 15 Ekim 2019 – Andrey ORAZBAYEV (Kazakistan Sanatçısı)
  5. 30 Ekim 2019 - Hakan DALOĞLU  (Türkiye)
  6. 22 Kasım 2019 Omirzak RYSTAN (Kazakistan Sanatçısı)
  7. 30 Aralık 2019 – Umirbek TLEULIYEV (Kazakistan Sanatçısı)
  8. 20 Ocak 2020 – Nelli BUBE (Kazakistan Sanatçısı)
  9. 20 Ocak 2020 – Galymzhan SUYUNOV (Kazakistan Sanatçısı)
  10. 24 OCAK 2020 – Kurbanychbek IBRAGIMOV (Kırgızistan Sanatçısı)
  11. 17 Şubat 2020 – Kuralay AMANZHOLOVA (Kazakistan Sanatçısı)

Seramik Sanatçılarına – El Bîrûnî

  1. 30 Mayıs 2019  – Vedia Okutan GAYDELER
  2. 4 Ekim 2019  – Hüseyin ÖZÇELİK

Resim Sanatçılarına – Fergani

  1. 9 Temmuz 2019 – Mustafa HASTÜRK
  2. 14 Kasım 2019 – Özden SELENGE
  3. 11 Aralık 2019 – Taylan OĞUZKAN
  4. 11 Aralık 2019 – Türksal İNCE
  5. 16 Ocak 2020 – Serkan İLSEVEN
  6. 24 Ocak 2020 – Erdal AYGENÇ

Heykel Sanatçılarına – İbn-İ Tufeyl

Gelecek Vaat Eden Genç Sanatçılara - DOGDURBEK NURGAZIEV ÖDÜLÜ

  1. 13 Eylül 2019 -AIDOS SEIDAKUL (Kazakistanlı Sanatçı)
  2. 30 Eylül 2019- KUANDYK BAIMUKHANOV(Kazakistanlı Sanatçı)
  3. 30 Eylül 2019- BAIZAK ALYBAEV (Kırgızistanlı Sanatçı)
  4. 30 Eylül 2019- AZAT IDIRISOV (Kırgızistanlı Sanatçı)
  5. 8 Ekim 2019- ZHENIS MOLDABEKOV (Kazakistanlı Sanatçı)
  6. 15 Ekim 2019- SULTAN AMANZHOL (Kazakistanlı Sanatçı)
  7. 5 Kasım 2019– VIKTORIIA EGOROVA (Tataristanlı Sanatçı)
  8. 17 Aralık 2019- ALISHER KHAMDAMOV (Özbekistan Sanatçısı)
  9. 17 Aralık 2019- ERKIN BOZOROV (Özbekistan Sanatçısı)
  10. 17 Aralık 2019- ILHOMJON OTABOYEV (Özbekistan Sanatçısı)
  11. 17 Aralık 2019- UNINBOY KHAMDAMOV (Özbekistan Sanatçısı)
  12. 17 Aralık 2019- UMURBEK RAJABOY (Özbekistan Sanatçısı)
  13. 17 Aralık 2019- SARDOR ALLABERGENOV (Özbekistan Sanatçısı)
  14. 24 Aralık 2019 – MUKHIT MURZALIYEV (Kazakistan Sanatçısı)
  15. 26 Aralık 2019 – DAURENBEK BEKNAZAROV (Kazakistan Sanatçısı)
  16. 27 Aralık 2019 – MULDIR SAGYNDYKOVA (Kazakistan Sanatçısı)
  17. 27 Aralık 2019 – ORALBEK KABOKE (Kazakistan Sanatçısı)
  18. 6 Şubat 2020 – MOLDİR BAIGOZHANOVA (Kazakistan Sanatçısı)
  19. 17 Şubat 2020 – Yerzhan TANAYEV (Kazakistan Sanatçısı)