Azerbaycanlı Ressamların Kıbrıs Modern Sanat Müzesi İçin Özel Olarak Hazırladığı 45 Eserden Oluşan “Azerbaycan Sanatçıları Resim Sergisi” Ulusal Birlik Partisi Başkanı Ersin Tatar Tarafından Açılıyor…
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2019, 11:41
Son düzenleme: 08 Ağustos 2019, 14:58

Azerbaycanlı 9 ressam tarafından Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırlanan ve 45 eserin sergileneceği “Azerbaycan Sanatçıları Resim Sergisi” Ulusal Birlik Partisi Başkanı Ersin Tatar tarafından Yakın Doğu Üniversitesinde açılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Azerbaycanlı ressamların yağlı boya tuval çalışmalarından hazırlanan eserlerin sergileneceği “Azerbaycan Sanatçıları Resim Sergisi”nin açılışı, 15 Mart 2019 Cuma günü, saat 09.00’da, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

En önemli eserleri arasında Taş sanatı bulunan Azerbaycan sanatının doğası gibi renkli, dolgun ve zengin eserlerin sergileneceği sergi, hafta içi 09.00-12.00 saatleri arasında izlenebilecek. Azerbaycan halkının sanatsal düşünce ve yaratıcılığında, ülkenin güzel doğası, iklimi ve doğal kaynaklarının zengiliğinin büyük etkileri ön plana çıkıyor. Azerbaycanlılar çoğunluğu dekoratif ve uygulamalı olarak zengin ve özgün bir kültür sanatı yaratarak bunları eserlerine yansıtmışlardır.

Azerbaycan Kültürü İkinci Kez Farklı Fırçalardan Sergileniyor…
Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü Müzeler bölgesinde kurulan ve kurulduğu günden itibaren yoğun bir şekilde kültür ve sanat faaliyetlerini yürüten Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, daha önce de 14 Azerbaycanlı ressamın müze için yağlı boya ve akrilik teknikleri kullanarak hazırladığı 40 eserden oluşan sergiye ev sahipliği yaptı. Bu sergi ile de sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan eserler Kıbrıs Modern Sanat Müzesi envanterine katılacak.