Türk Ressamların Kıbrıs Modern Sanat Müzesi İçin Özel Olarak Hazırladığı 40 Eserden Oluşan “Türkiye Sanatçıları Resim Sergisi” Sağlık Bakanı Dr. Filiz Besim Tarafında Açılıyor…
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2019, 15:17
Son düzenleme: 22 Ocak 2020, 12:45

Türkiye’den 15 ressamın Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı 40 eserin sergileneceği “Türkiye Sanatçıları Resim Sergisi”, Sağlık Bakanı Dr. Filiz Besim tarafında açılacak.
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Türkiye Sanatçıları Sergisi’nin açılışı, 21 Şubat 2019 Perşembe günü, saat 17.00’da, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda gerçekleşecek. Yağlı boya teknikleri kullanılarak hazırlanan 40 eser daha sonra Kıbrıs Modern Sanat Müzesi envanterine katılacak.

Farklı Tarz ve Ekolleri Yansıtan Ressamlar Erserlerini Sergileyecek…
Türkiye’den çağdaş sanatta kendi özgün anlatım dilleri ile yer edinmiş 15 sanatçının farklı tekniklerde yapmış oldukları 30 eseriyer alacağı sergi de; Zafer Gençaydın, Hüsnü Dokak, Devabil Kara, İbrahim Çiftçioğlu, Cebrail Ötgün, Mehmet Yılmaz, Atila İlkyaz, Cezmi Orhan, Bünyamin Özgültekin, Atila Atar, Hayri Esmer, Erdal Aygenç, Erdoğan Ergün, Yücel Yazgın, Gökhan Okur’un eserleri sergilenecek.

Bir Günde İki Sergi Birden Açılacak…
Kişisel ve karma bir çok sergiye ev sahipliği yapan Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Türki Cumhuriyetlerden sanatçıların hazırladığı eserlerden oluşan resim sergilerini de sürdürüyor. Sanatsal aktiviteler açısından oldukça zengin organizasyonlara ev sahipliği yapan müze, şimdi de her biri birbirinden değerli olan eserlerin yer aldığı eşzamanlıiki yeni sergiyi sanatseverlere sunuyor. Müze bir günde Türkmen Sanatçıların Sergisi ile Türkiye’den ressamların özel olarak hazırladığı eserlerden oluşan sergilere ev sahipliği yapacak. Bu sergilerle sanatseverler ve sergi izleyicileri farklı tarzlarda ve değişik tekniklerde hayat bulmuş onlarca tabloyu görme imkanı bulacak.